Koneser partnerem projektu OTWARTA ZĄBKOWSKA

W imieniu Centrum Praskiego Koneser serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA. Jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Warszawie tego lata startuje w drugi weekend lipca (11-12.07) i jest realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji przy współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Teatrem Powszechnym.

OTWARTA ZĄBKOWSKA to nowa formuła działań artystycznych, która wyniknęła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności oraz przypomnienia, że rewitalizacja tej dzielnicy zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu.

W wybrane weekendy wakacji, zamknięta dla ruchu samochodowego reprezentacyjna ulica warszawskiej Pragi stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim i miejscem zabawy. Wpisane w charakter dzielnicy happeningi oraz warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, ukażą niezwykłe znaczenie Pragi w miejskiej tkance stolicy. OTWARTA ZĄBKOWSKA to możliwość spotkania między innymi z Czesławem Mozilem, Vieniem, Oleś Brothers, Antonim Gralakiem, Jackiem Kochanem, Anią Rusowicz, Ewą Bem i Alkopoligamią czy Szczepanem Kopytem.

Szczegółowy program festiwalu można poznać na stronach: www.otwartazabkowska.pl oraz www.facebook.com/OtwartaZabkowska.

Udział w projekcie „Otwarta Ząbkowska” to również świetna okazja do odwiedzenia okolic Centrum Praskiego Koneser. Już za dwa lata, dzięki staraniom firm BBI Development S.A. oraz Liebrecht & wooD, zrewitalizowane budynki byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek, przemienią się w tętniące życiem miejsce spotkań, handlu i nowoczesnego biznesu.

Zapraszamy na Pragę w letnie weekendy!

logo