Na Pragę już nie tylko po pyzy. Ponad 30% powierzchni handlowej w Koneserze zajmie gastronomia

Ulica Ząbkowska to już dzisiaj jedno z najbardziej tętniących życiem miejsc w Warszawie. Za niespełna dwa lata, rozrywka, kultura i gastronomia staną się też znakiem rozpoznawczym Centrum Praskiego Koneser.

Restauracje, kawiarnie i bary – łącznie powstanie ich ponad dwadzieścia – będą jednym z najważniejszych elementów tego projektu. Konesera wyróżnią też duże przestrzenie publiczne pomiędzy budynkami, tworzące ciągi piesze wyłączone z ruchu kołowego. Dzięki restauracyjnym ogródkom, strefom odpoczynku oraz wydarzeniom kulturalnym odbywającym się na publicznych placach, to właśnie tu będzie toczyło się codzienne życie Konesera. Obecnie jego inwestorzy, ze wsparciem firmy doradczej Knight Frank, prowadzą rozmowy z potencjalnymi najemcami gastronomicznymi w celu wypracowania konceptów, które w najlepszy sposób wpiszą się w klimat całego projektu.

7_copy

„Z przyjemnością obserwujemy rozwój okolic ulicy Ząbkowskiej, gdzie gromadzą się najciekawsze miejsca rozrywki i kultury na prawym brzegu Wisły. Zależy nam, aby Koneser był ich wartościowym uzupełnieniem, tym bardziej, że planujemy wprowadzenie oryginalnych konceptów, wypracowanych wspólnie z uznanymi restauratorami. Na tym etapie, na potrzeby lokali gastronomicznych chcemy przeznaczyć około 6 000 mkw. powierzchni najmu” – mówi Mariusz Kozłowski, prezes zarządu Liebrecht & wooD w Polsce.

„Chcemy, aby oferta gastronomiczna była kolejnym z wielu powodów do wizyty w Koneserze. Bez wątpienia będzie to jedno z „najsmaczniejszych” miejsc w Warszawie, które zaoferuje klientom szeroki wachlarz smaków z różnych stron świata. Jesteśmy przekonani, że każdy miłośnik dobrego jedzenia i wybornych trunków, znajdzie tu coś dla siebie” – dodaje Bogda Korolczuk, dyrektor ds. wynajmu powierzchni handlowych w Grupie Liebrecht & wooD.

4_copy

„Restauracje, kawiarnie i bary będą sercem Konesera. Skorzystają z nich osoby przybywające tu na zakupy, ale też goście hotelu i centrum konferencyjnego i pracownicy biur, z myślą o których powstaną miejsca serwujące szybkie posiłki w ciągu dnia – warto jednak podkreślić, że kuchnia w wydaniu „fast”, nie będzie tu oznaczała marek szeroko obecnych w typowych centrach handlowych. Nie zapominamy też o mieszkańcach loftów w Koneserze, dla których planujemy stworzenie rodzinnej restauracji ulokowanej w kameralnej części kompleksu” – komentuje Marta Keszkowska, Manager ds. Wynajmu w Knight Frank.

Smaczną ofertę Konesera uzupełni targ zdrowej żywności pochodzącej od renomowanych, ekologicznych dostawców – będzie można na nim kupić najwyższej jakości mięso, ryby, warzywa, owoce oraz szeroką gamę produktów regionalnych. W Koneserze znajdzie się również tradycyjny supermarket.

„Wśród inspiracji Konesera wymienia się między innymi Battersea Power Station w Londynie, poprzemysłową dzielnicę Hafen City w Hamburgu, Meatpacking District w Nowym Jorku czy Silicon Docks w Irlandii. Wszystkie te miejsca to przestrzenie postindustrialne, w których rewitalizacja dokonała przysłowiowego cudu” – komentuje Paweł Materny, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank. „Nowoczesna architektura umiejętnie wpisana w historyczne budynki z czerwonej cegły tworzy przestrzeń o oryginalnym miejskim klimacie, w której chce się spędzać czas” – dodaje.

Budowa komercyjnej części Centrum Praskiego Koneser rozpoczęła się jesienią 2015 roku. Jej zakończenie zaplanowano na koniec 2017 roku.

2_copy